Teuta bën mrekullinë, përmbys humbjen e Durrësit në Andorra dhe kualifikohet në raundin tjetër (video)

Teuta ia del të fitojë në Andorra. Ekipi durrsak kishte humbur 0-3 në shtëpi takimin e parë të raundit të dytë të Conference League përballë Inter Esclades, skuadrës kampione të Andorrës duke e eliminuar atë pas 120 minutash lojë.

Sebbino Plaku hap serinë e golave të tij në këtë takim në minutën e 25 pas krosimit të Kallakut.

Ndërkohë në pjesën e dytë shpresat e Teutës për të cuar të paktën në shtesë takimin shtohen falë një supergoli të Plakut 10 minuta nga fundi i ndeshjes.

Me shifrat 0-2 Teuta barazoi takimin e parë që humbi 0-2 në Durrës e si rrjedhojë takimi shkoi në shtesë. Që në pjesën e parë të shtesës Teuta fiton një 11-metrësh që e shndërron në gol po i njëjti, Sebino Plaku.

Me të njëjtin rezultat përfundoi edhe ndeshja e luajtur në transfertë. Kampionët e Shqipërisë realizuan nga një gol për pjesë, dhe ndeshja ka shkuar në shtesa.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!